PREMIER  |  SKU: PSW012CC-10  |  Barcode: 9320833125413
New arrival
Sump Plug Washer WASHER COPPER CRUSH 1/2 PSW012CC-10 - PREMIER
Sign up for exclusive offers.
Fitment:
  • Toyota 1AZ-FE 1AZ-FSE 1999cc 4 Cyl DOHC 16V EFI
  • Toyota 1ZZ-FE 1795cc 4 Cyl DOHC 16V EFI ULP
  • Toyota 2AZ-FE 2363cc 4 Cyl DOHC 16V EFI ULP
  • Toyota 2NZ-FE 1299cc 4 Cyl DOHC 16V EFI ULP
  • Nissan ZD30DDT ZD30DDTi 2954cc DOHC 16V D/I T/D
  • Nissan QG16DE 1597cc 4 Cyl DOHC 16V EFI ULP
  • Nissan QG18DE 1770cc 4 Cyl DOHC 16V EFI ULP
  • Nissan QR25DE 2489cc 4 Cyl DOHC 16V EFI ULP
  • Nissan TB48DE 4761cc 6 Cyl DOHC 24V EFI ULP
  • Nissan VQ35DE 221kw 3.5L V6 DOHC 24V
  • Nissan TD42T TD42Ti 4171cc 6 Cyl OHV 12V T/Diesel
  • Holden 138 Grey Motor 2261cc 6 Cyl OHV 12V
  • Holden 161 Red 2638cc 6 Cyl OHV 12V Carb Lead
  • Holden 173 Red 2839cc 6 Cyl OHV 12V Carb Lead
  • Holden 186 Red 3047cc 6 Cyl OHV 12V Carb Lead
  • Ford AJ Duratec 3.0L V6 DOHC 24V EFI ULP
  • Holden 202 Red 3303cc 6 Cyl OHV 12V Carb Lead
  • Holden 253 4.2L Red 4143cc V8 OHV 16V Carb Lead
  • Holden 3.8 Buick LG2 3793cc V6 OHV 12V EFI ULP
  • Holden 308 Red 5048cc V8 OHV 16V Carb Lead
  • Holden 355 Stroker 5820cc V8 OHV 16V Carb Lead
  • Holden 5.0L 304 4987cc V8 OHV 16V EFI ULP
  • Holden 1X Starfire 1893cc 4 Cyl OHV 8V Carb Lead
  • Holden 18LE 1797cc 4 Cyl SOHC 8V EFI ULP
  • Chrysler 242 4.0 3971cc 6 Cyl OHV 12V EFI ULP
  • Chevrolet 307 5027cc V8 OHV 16V Carb Lead
  • Chevrolet 350 5736cc V8 OHV 16V Carb Lead
  • Nissan VG20ET 1998cc V6 SOHC 12V Turbo ULP
  • Holden 173 Blue 2.85 2839cc 6 Cyl OHV 12V Carb
  • Ford 260 Windsor 4267cc V8 OHV 16V Carb Lead
  • Ford 272 4463cc V8 OHV 16V Carb Lead
  • Ford 289 Windsor 4730cc V8 OHV 16V Carb Lead
  • Ford 3.3 X Flow Alum 3276cc 6 Cyl OHV 12V Carb ULP
  • Ford 3.3 X Flow Alum 3276cc 6 Cyl OHV 12V Carb
  • Ford 200 3.3 XFlow CI 3276cc 6 Cyl OHV 12V Carb
  • Ford 200 Non X Flow 3276cc 6 Cyl OHV 12V Carb Lead
  • Ford 221 3623cc 6 Cyl OHV 12V Lead
  • Ford 302 Cleveland 4944cc V8 OHV 16V Carb Lead
  • Ford 240 3932cc 6 Cyl OHV 12V Carb Lead
  • Ford 250 Non X Flow 4092cc 6 Cyl OHV 12V Carb Lead
  • Ford 4.1 X Flow Alloy 4092cc 6 Cyl OHV 12V ULP EFI
  • Ford 4.1 X Flow Alloy Head 4092cc 6 Cyl OHV Carb
  • Ford 4.1 X Flow Alloy 4092cc 6 Cyl OHV Carb ULP
  • Ford 250 X Flow Cast Iron 4092cc 6 Cyl OHV 12V
  • Ford 300 4920cc 6 Cyl OHV 12V Carb Lead
  • Ford 5.0L Windsor EFI 302ci 4944cc V8 OHV 16V ULP
  • Ford 302 Windsor 4944cc V8 OHV 16V Carb Lead
  • Ford 2703E/8E 5421cc 6 Cyl OHV 12V Diesel
  • Ford 351 Cleveland 5768cc V8 OHV 16V Carb Lead
  • Ford 351 Windsor 5.8L 5768cc V8 OHV 16V
  • Ford 4.1 X Flow Alloy Head 4092cc 6 Cyl ULP EFI
  • Ford 4.0 EB-ED 3988cc 6 Cyl SOHC 12V EFI ULP
  • Ford 4.0 EF-EL 3988cc 6 Cyl SOHC 12V EFI ULP
  • Chrysler 360 5898cc V8 OHV 16V Carb Lead
  • Toyota 3L 2781cc 4 Cyl SOHC 8V Diesel
  • Toyota 5S-FE 2165cc 4 Cyl DOHC 16V EFI ULP
  • Toyota 3F-E 3957cc 6 Cyl OHV 12V EFI ULP
  • Toyota 3F 3957cc 6 Cyl OHV 12V Carb ULP
  • Toyota 4E-FE 1332cc 4 Cyl DOHC 16V EFI ULP
  • Toyota 3VZ-FE 2960cc V6 DOHC 24V EFI ULP
  • Toyota 3Y 3YC 3YU 3YE 1999cc 4 Cyl OHV 8V Carb
  • Toyota 4A 4AC 4ALC 1588cc 4 Cyl SOHC 8V Carb ULP
  • Toyota 4AF 4A-FC 4A-FE 1588cc 4 Cyl DOHC 16V Carb
  • Toyota 4A-GE 4A-GEL 4A-GELC 1588cc 4 Cyl DOHC 16V
  • Toyota 4Y 4YEC 2238cc 4 Cyl OHV 8V Carb EFI
  • Toyota 2Y 2YC 1813cc 4 Cyl OHV 8V Carb ULP
  • Toyota 6A-F 6A-FC 1398cc 4 Cyl DOHC 16V Carb ULP
  • Nissan VG33E 3276cc V6 SOHC 12V EFI ULP