NPR  |  SKU: GNHS4080K8  |  Barcode: 9320833399043
New arrival
Ring Set - Performance STEEL NITRITED RINGS 4.080 GNHS4080K8 - NPR
Sign up for exclusive offers.
Fitment:
  • Holden 6.2L LS3 6162cc 317 325kw V8 OHV 16V
Notes:
  • Top Ring Type: Steel Nitrided
  • Bore Size: 4.080"
  • Top Ring Width: 1.2mm Steel Nitrided
  • 2nd Ring Width: 1.2mm
  • Oil Ring Width: 3.0mm