SILVOLITE  |  SKU: 6P1456-1.50  |  Barcode: 9320833317429
New arrival
Piston & Pin Set CHEV 235 6CYL 6P1456-1.50 - SILVOLITE
Sign up for exclusive offers.
Fitment:
  • Chevrolet 235 3861cc 6 Cyl OHV 12V Carb Lead
Notes:
  • Piston Set: 6 x Piston & Pins
  • Std Bore Size: 3.563"
  • Size: 1.50mm / .060"
  • Head Type: Flat Top
  • Piston Type: Cast
  • Length: TBA
  • Comp Height: 2.060"