SILVOLITE  |  SKU: 4P1442-1.50  |  Barcode: 9320833314602
New arrival
Piston & Pin Set CHEV 181 4CYL FLAT TOP 4P1442-1.50 - SILVOLITE
Sign up for exclusive offers.
Fitment:
  • Chevrolet 181 3.0L 4cyl OHV Carb Lead
Notes:
  • Piston Set: 4 x Piston & Pins
  • Std Bore Size: 4.000"
  • Size: 1.50mm / .060"
  • Head Type: Flat Top
  • Piston Type: Cast Hypereutectic
  • Length: TBA
  • Comp Height: 1.625"