MAHLE  |  SKU: PS1717-1.50
New arrival
Ring Set FORD 3.2 3.9 OHC PS1717-1.50 - MAHLE
Sign up for exclusive offers.
Fitment:
  • Ford 3.2L 3157cc 6 Cyl SOHC 12V EFI ULP
  • Ford 3.9L 3954cc 6 Cyl SOHC 12V EFI ULP
Notes:
  • Top Ring: 1.5mm
  • 2nd Ring: 1.5mm
  • Oil Ring: 4.0mm